Ла Лига налага глоби на клубовете за непълни трибуни


Ла Лига налага глоби на клубовете за непълни трибуни

1002 0

Ръководството на испанския футбол е взело решение да глобява клубовете за празни места по стадионите им по време на мачове. Санкцията ще бъде налагана, ако в част от стадиона, която попада в обектива на камерите, предаващи мача на живо, се намират повече от 25% празни седалки.

"Тази мярка ще позволи да създадем положителен имидж на испанския футбол", съобщи президентът на Ла Лига Хавиер Тебас.

Ако трибуните са запълнени на по-малко от 50%, глобата ще бъде двойна.

Санкцията ще бъде в размер на 5-6 000 евро, като в правилото ще има и изключения. Законът няма да е в сила, ако в деня на мача времето е лошо.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Класации

Кой е анонимният нападател, който поскъпна със 75 милиона за една пролет?

Международният център за спортни изследвания (CIES) за втори пореден сезон обяви Ламин Ямал за най-скъпия...

Най-четени новини

виж всички