Ла Лига налага глоби на клубовете за непълни трибуни


Ла Лига налага глоби на клубовете за непълни трибуни

1002 0

Ръководството на испанския футбол е взело решение да глобява клубовете за празни места по стадионите им по време на мачове. Санкцията ще бъде налагана, ако в част от стадиона, която попада в обектива на камерите, предаващи мача на живо, се намират повече от 25% празни седалки.

"Тази мярка ще позволи да създадем положителен имидж на испанския футбол", съобщи президентът на Ла Лига Хавиер Тебас.

Ако трибуните са запълнени на по-малко от 50%, глобата ще бъде двойна.

Санкцията ще бъде в размер на 5-6 000 евро, като в правилото ще има и изключения. Законът няма да е в сила, ако в деня на мача времето е лошо.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички