Късен разгром приближава Реал Мадрид към 36-ата титла, Гюлер с дебютен гол (ВИДЕО)

7315 0

Реал Мадрид разби с 4:0 Селта Виго в домакинството си от 28-ия кръг на Ла Лига. Така "кралете" продължиха успешната си серия срещу тима от Северозападна Испания, който губи много често двубоите срещу столичани.

Това бе осма поредна победа за "белия балет" над Селта. За последно съперникът не бе губил отново на "Бернабеу", но през 2020 г. - с 2:2. Днес обаче победителят вкара цели 4 попадения, 3 от които - в заключителните десет минути.

Винисиус бе открил още в 21-ата минута, а Гуаита и Домингес си вкараха автоголове съответно в 79' и 88'. Паметна ще остане вечетра и за лятното попълнение Арда Гюлер, който в неделя се появи на терена едва в 89'. Само след пет минути той вкара и дебютния си гол за колоса.

19-годишният креативен футболист бе изведен от Себайос, финтира стража Гуаита и с едно от първите си докосвания в срещата оформи крайното 4:0.

Гюлер най-накрая вкара

По този начин "кралете" запазват преднината си от седем пункта пред втория Жирона (62 т.) и третия Барселона (61 т.). Оставащите срещи до края на сезона за Реал Мадрид са 10, а една от тях е домакинство на "блаугранас". Именно днес стана ясно, че срещата бива насрочена за 21-и април.

Вижте защо Анчелоти се бе заканил да гони Гюлер!

Още: Една велика годишнина: Първият хеттрик на Лионел Меси (ВИДЕО)

Още: Кога точно ще е следващото Ел Класико? Ла Лига обяви официалния час за Реал Мадрид - Барселона

Карло Анчелоти изрази притеснение от играта на Реал Мадрид и пак засегна казуса "Винисиус"