"Жълтата подводница" - потапя наред в Ла Лига

879 0

Отборът на Виляреал продължи с отличното си представяне в испанското първенство. В мач 19-ия кръг "жълтата подводница” победи като домакин Спортинг Хихон с 2:0, с което записа шестия си пореден успех в Примера.

И двете попадения за победителите реализира конгоанският голмайстор на тима Седрик Бакамбю, разписал се съответно в 26-ата и 51-ата минута. Неговият партньор в атаката Роберто Солдадо също бе с огромен принос за успеха, асистирайки и за двата гола.

Със спечелените три точки тимът на Марселино Гарсия Торал заема четвъртата позиция в класирането с 39 пункта, на 1 от третия Реал Мадрид. Спортинг Хихон остава под чертата – на 18-то място с 15 точки.