Атлетик (Билбао) удари Виляреал след зрелищен обрат

1032 0

Атлетик Билбао записа драматична победа като домакин с 3:2 над Виляреал в първи осминафинален сблъсък между двата тима от турнира за Купата на Краля. Въпреки че изоставаха с два гола на полувремето, след почивката "баските" успяха да осъществят пълен обрат и в крайна сметка да спечелят двубоя.

Гостите от Виляреал започнаха повече от отлично срещата като още в 17-ата минута бразилецът Лео Баптистао откри резултата. До края на първата част играчите на „жълтата подводница” стигнаха до ново попадение, този път дело на Самуел Гарсия в 38-ата минута.

След пауза домакините излязоха пределно амбицирани и това бързо даде резултат. В 54-ата минута Иняки Уилямс върна надеждите на своя тим, вкарвайки за 2:1, а в 68-ата влезлият като резерва Ариц Адурис успя да изравни.

Драмата обаче стана пълна в 81-ата минута, при която френският бранител на Атлетик Аймерик Лапорт вдигна на крака зрителите по трибуните на "Сан Мамес” с победен гол за крайното 3:2.