Испания стана първата страна с пет отбора в групите на ШЛ

1127 0

Испания стана първата страна, която ще бъде представена от пет отбора в групите на Шампионската лига, след като Валенсия отстрани Монако в плейофите.

Тимът от Княжеството спечели реванша у дома с 2:1, но напред продължават "прилепите", благодарение на победата си с 3:1 в първата среща.

Барселона, Реал Мадрид и Атлетико (Мадрид) попаднаха в групите като отборите, заели първите три места в Примера миналия сезон. Севиля ще играе в тази фаза като действащ победител в Лига Европа.

В друг мач-реванш снощи Малмьо победи Селтик с 2:0 и си осигури място в групите с общ резултат 4:3.

Динамо Загреб пък се наложи над албанския Шкендербеу с 4:1 и отива в групите с общо 6:2. В реванша в Загреб националът ни Венцислав Христов влезе като резерва в 78-ата минута. Съперникът на албанците игра цяло второ полувреме с човек по-малко.

Макаби Тел Авив завърши наравно 1:1 с Базел. Резултатът от двете срещи е 3:3 и напред продължава тимът от Израел благодарение на повече голове на чужд терен.

Участник в групите е и Шахтьор Донецк, който елиминира Рапид Виена с общо 3:2.

Жребият за груповия етап ще се тегли утре в Монако.