Гръмко и красиво Реал подари първа победа на Бенитес

1288 0

Реал Мадрид записа първа победа през новия сезон в Ла Лига, първа и за новия им наставник Рафаел Бенитес. "Белият балет" разгроми Реал Бетис с 5:0 във втория кръг на първенството.

Мадридчани диктуваха развитието на мача през цялото време и успяха да открият още във втората минута. Хамес Родригес центрира в наказателното поле, където Бейл, оставен непокрит, наказа гостите от Бетис - 1:0. Колумбиецът сам стигна до гол в 39-ата минута, когато се разписа красиво от пряк свободен удар.

През второто полувреме Реал не намали темпото и отново след две минути в игра стигна до нов гол. Този път Бейл асистира майсторски на Бензема, който оформи класика.

В 50-ата минута Хамес направи този мач за себе си още по-успешен, след като реализира втори гол. Той преодоля стража на Бетис със задна ножица за 4:0.

Гостите можеха да намалят изостването си в 61-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Варан, но Кейлор Навас спаси удара на Рубен Кастро.

В 89-ата минута на мача Гарет Бейл оформи крайното 5:0 с мощен удар от над 20 метра.

Така "белите" излязоха на трето място във временното класиране с 4 точки, на 2 от Барселона и Селта, които са с по 6.

Бившият играч на Лудогорец Фабио Ешпиньо остана резерва за Малага в този мач.