Гол на Луис Суарес изведе Атлетико Мадрид до победа в техен стил в Ла Лига

1503 0

Отборът на Атлетико Мадрид победи Селта като гост с 0:2 за победа, която се превърна в запазена марка за "дюшекчиите" през последните години. Двете попадения в срещата отбелязаха новото попълнение на отбора Луис Суарес и Янис Ферейра Караско в края на срещата.

Уругвайският нападател се разписа още в шестата минута, след като получи подаване от Санчес на чиста позиция в наказателното поле. След гола хората на Диего Симеоне показаха дисциплина и задържаха преднината си до самия край на срещата, за да се поздравят с втората си победа през сезона. В 95' Ферейра Караско вкара втори гол за Атлетико.

По този начин Атлети се изкачи временно до четвъртото място в подреждането с актив от осем пункта, като е с по-малко изиграни срещи (4). Селта пък е на 13-та позиция с 5 пункта след шест изиграни мача.