Еспаньол предизвика Реал Мадрид - “белите” биха с мисъл за Ливърпул (ВИДЕО)

3218 0

Реал Мадрид постигна 17-тата си победа в Ла Лига от началото на сезона, след като постигна домакинска победа с 3:1 над Еспаньол в среща от 25-тия кръг на надпреварата. В герои за победителите се превърнаха Винисиус и Едер Милитао с попаденията си в 22-рата и 39-тата минута, а начало на срещата даде Хоселу с точния си удар в 8-мата минута. Крайният резултат бе оформен в добавеното време на срещата от Асенсио.

По този начин “белият балет” поне временно намали разликата до върха на 6 точки, но с условието, че Барселона утре ще гостува на Атлетик Билбао, в срещам която ще може да проследите НА ЖИВО със SportLive.bg!

На “Сантяго Бернабеу” всичко най-интересно в съботния следобед се случи още през първата част, след като през второто полувреме домакините видимо намалиха темпото на игра с мисъл за предстоящия реванш от Шампионска лига срещу Ливърпул в сряда. Това обаче не им попречи да добавят късен гол в добавеното време чрез Асенсио, преди което бяха останали в защита в рамките на няколко минути поради офанзивата на гостите.

ГОЛ! Хоселу откри резултата след осем минути, когато отправи неспасяем удар посока Куртоа. Преди това към него бе отправен пас от противоположния фланг, дело на Санчес.

Video edited on Kapwing

Oще в самото начало подобен пас пое Брайтуейт, но стрелбата на датчанина не доведе до нещо опасно пред Куртоа.

ГОЛ! В 21-вата минута Винисиус успя да изравни резултата, след като чудесен рейд на бразилеца завърши със стрелба между трима в мрежата на Пачеко. 1:1!

ГОЛ! Домакините логично стигнаха до пълен обрат още до почивката, след като Едер Милитао се извиси над всички в наказателното поле след 39 минути игра. Той засече неспасяемо страхотното центритане на Чуамени за 2:1!

За нещастие на феновете - темпото през втората част сериозно спадна и най-вече се усещаше липсата на опасни положения пред една от двете врати. Домакините владееха инициативата с над 60% владеене на топката, головите ситуации бяха приблизително изравнени - 5 на 4, но сред тях само един удар бе точен.

ГОЛ! В 3-тата от общо 5 минути добавено време чудесен рейд на Начо доведе до извеждащ пас към Асенсио. Опитният стрелец прати топката във вратата на Пачеко за 3:1!

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 6. Начо, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос, 10, Лука Модрич, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 21. Родриго

Еспаньол: 13. Фернандо Пачеко, 2. Оскар Хил, 4. Леандро Кабрера, 23. Сесар Монтес, 24. Серхи Гомес, 27. Рубен Санчес, 12. Винисиус Соуза, 15. Хосе Грагера, 10. Серхи Дардер, 17. Мартин Брейтуейт, 9. Хоселу

Реал Мадрид изостава значително от една от целите си през сезона, която която е първото място в Ла Лига. "Кралския клуб" е на 9 точки зад вечния съперник Барселона, а последните 2 срещи от елита - равенства с Атлетико Мадрид и Бетис, далеч не бяха от полза на "белия балет". Тимът, воден от Карло Анчелоти мисли и за реванша от Шампионска лига срещу Ливърпул, който ще внесе допълнително напрежение в редиците на испанския гранд.

За Еспаньол от своя страна задачата да бори за нещо до края на сезона изглежда много трудна. "Папагалчетата" отпаднаха от Купата на краля, а в Ла Лига заемат 13-ата позиция, която ги оставя на 10 точки от Топ 6. Към момента отборът има записани 6 победи 9 равенства и 9 загуби.

Последният път, когато тези два съперника се срещнаха, бе през август. Тогава Реал Мадрид взе успех с 3:1 като гост. В исторически план "белия балет" също има значителен превес в силите с 47 срещу 10 победи и 6 равенства.