Домакинска издънка на Атлетико Мадрид върна Реал и Барселона в битката за титлата в Ла Лига

992 0

Лидерът в Ла Лига Атлетико Мадрид допусна изненадващо поражение от Леванте с 0:2 като домакин в мач от 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион. По този начин "дюшечкиите" дават възможност на преследвачите си Реал Мадрид и Барселона да скъсят дистанцията до тях в класирането.

Първото попадение в срещата отбеляза Хосе Моралес в 30-ата минута. В началото на втората част Диего Симеоне извърши няколко промени в своя състав, но те не доведоха до промяна в резултата. "Дюшекчиите" така и не успяха да изравнят резултата на "Уанда Метрополитано" и се примириха с втората си загуба през сезона. В 95' пък Леванте вкара втори гол чрез Хорхе де Фрунтос.

Любопитното е, че само преди няколко кръга Леванте успя да победи и шампиона Реал Мадрид, отново като гост. Тимът се нарежда осми с 31 пункта. Атлетико остава на първото място с 55 пункта - с шест повече от втория Реал, като в момента и двата тима са с по 23 мача. По-късно днес "кралете" гостуват на Валядолид.