Чрез македонски страж и гол от дузпа Райо Валекано повтори постижение срещу Реал (ВИДЕО)

556 0

Реал Мадрид отново не успя да победи в Ла Лига - за втори път в последните три кръга (1:1 срещу Атлетико Мадрид). В неделя “кралете” завършиха 1:1 при визитата си на Райо Валекано от 25-ия кръг.

По едно попадение вкараха испанците Хоселу (3’) и Де Томас от дузпа в 27-ата минута. Така крайният резултат стана ясен още до почивката, но интригата беше налице до последния съдийски сигнал.

И макар разликата в класата между двата тима да е осезаема - то домакините не се опитаха да бранят ценната точка в заключителните минути. Перес дори шокира с решението си да пусне нападателите Фалкао и Камейо в заключителните 10’. Това обаче не помогна на възпитаниците му да стигнат до обрат с някоя от последните атаки в покрайнините на Мадрид.

Междувременно "кралете" атакуваха, но с ключови спасявания Димитриевски бранеше точката за актива на съотборниците си.

Анчелоти отново не успя да победи

По този начин Райо Валекано за втори път в историята си не губят и двете си срещи срещу Реал Мадрид в Ла Лига от конкретен сезон. През 1992/93 непретенциозният отбор дори постига победа, освен равенство. Сега през есента отборите завършиха наравно (0:0) на “Сантяго Бернабеу”.

След новите пропуснати точки Реал Мадрид остава лидер с 62 пункта, но Жирона може да намали изоставането си на 3 т., ако победи в понеделник вечер при визитата си на Атлетик Билбао.

Още: Килиан Мбапе взима легендарен номер в Реал Мадрид - не е седмицата

Карло Анчелоти отклони въпроси за Килиан Мбапе, но отговори на такива за Лука Модрич