Бившият играч на Барселона Жереми Матийо разказа защо е напуснал Валенсия


Бившият играч на Барселона Жереми Матийо разказа защо е напуснал Валенсия
Снимка: Getty Images/Guliver

2535 0

Бившият бранител на Барселона Жереми Матийо разказа в интервю пред "L'Équipe", че първоначално не е имал желание да да напусне Валенсия и да се присъедини към каталунците, защото не е бил сигурен дали няма да "търка пейката" на "Ноу Камп":

„Когато клубът се поинтересува от мен аз бях капитан във Валенсия се наслаждавах на живота си там и се чудех: ще търкам ли пейката в Барселона? Когато получих договора, който Барселона ми предложи, изготвих отделен нов такъв. В него написах заплатата, която Барса ми предлага, показах този фалшив договор на спортния директор на Валенсия и му казах: „Ако ми дадеш това, аз ще остана.“ Той отговори: „Това не би трябвало да е проблем.“ - припомня си Матийо, но впоследствие му става ясно, че Валенсия няма да задоволи финансовите му претенции:

"Извикахме президента Амадео Салво, но той отказа. Спортният директор не можеше да повярва.... Разкъсах договора и им казах, че отивам в Барса. Те не разчитаха на мен.“

А ето какви са условията на Лео Меси към Барса, за да остане в клуба!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Новият съюз: Как Мъри Стоилов и Валтер Папазки завъртяха трансферната въртележка в ЦСКА

Ръководството на Гьозтепе е готово да продаде на ЦСКА халфа Ралдни Гомеш, съобщават турските медии. На този...

Най-четени новини

виж всички