Без проблеми за Барселона при домакинството на Селта

1211 0

Отборът на Барселона възстанови преднината си от три точки на върха на класирането в Ла Лига. Това се случи след като победи Селта с 2:0 у дома в мач от 17-ия кръг на шампионата.

На „Ноу Камп“ „каталунците“ започнаха ударно и поведоха в резултата още в 10-та минута чрез Усман Дембеле. Точно преди почивката капитанът на Барса Лионел Меси удвои преднината на тима след подаване на Жорди Алба.

През втората част не паднаха повече попадения и тимът на Ернесто Валверде стигна до чист успех, след който води с три точки пред втория Атлетико Мадрид. Селта заема 10-та позиция в подреждането с актив от 21 точки.