Бетис е най-лошият възможен опонент на Барселона за излизането от кризата, но каталунците имат "коз"

5437 0

На Барселона му предстои тежко гостуване срещу Реал Бетис в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Каталунците не се намират в най-добрата си форма през сезона и тимът на Мануел Пелегрини ще представлява голямо предизвикателство за Шави и компания.

Най-лошият възможен опонент за Барселона

Въпреки че каталунците се намират в добра форма в последните си пет мача - 4 победи и 1 поражение, те не успяват да убедят със своята игра. Загубата от Реал Мадрид във финала за Суперкупата обаче бе "черешката на тортата", а в Ел Класико видяхме един отбор на "блаугранас", който просто бе развял белия флаг.

Още: Шави коментира проблемите на Барселона и разкри как ще излезе от кризата преди гостуването на Бетис

Бетис и Пелегрини могат да изненадат неприятно Барселона

Следващото изпитание за Шави и компания се казва Бетис. Стадион "Бенито Вилямарин" е непревземаема крепост, тъй като Бетис е непобеден през настоящата кампания в своя дом. Шест чисти мрежи също така подсказват, че тяхната защита държи ключа към успеха. Освен това домакините са много силни след почивката, когато са отбелязали 9 гола в своя дом - с четири повече от вкараните през първите 45 минути.

Барселона има историята на своята страна

Още: "Купон" в самолета: Барселона празнувал отстраняването на Реал Мадрид от Атлетико

Каталунците обаче се наслаждават на добра серия срещу своя опонент в последните им 5 мача. Възпитаниците на Шави могат да се похвалят с 5 победи над Бетис и то с колосална голова разлика - 16 вкарани и едва 4 допуснати. Последната победа за Пелегрини и компания над "блаугранас" дойде през декември 2021 и тя бе с минималното 1:0.

Столът на Шави в Барселона се клати

Гуардиола отговори на въпроса: Този Манчестър Сити или легендарната Барселона - кой негов тим е по-добър?