Барселона замаза очите на критиците с "класика" срещу Леванте

1388 0

Испанският колос Барселона се завърна към победите и временно заглуши критиките за представянето си, след като надви Леванте с класическото 3:0 като домакин в мач от седмия кръг на Ла Лига. В самото начало на срещата каталунците се добраха до две попадения, а в продължението на мача се стигна и до трето попадение.

Още в шестата минута "блаугранас" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Мемфис Депай, който не сбърка. В 14-ата минута Барселона стигна до втори гол, като Люк де Йонг се разписа, а асистенцията дойде от Сержиньо Дест.

Третото попадение в мача падна в 91-вата минута, когато завърналият се след дълга контузия Ансу Фати успя да се разпише и да донесе допълнителен оптимизъм сред феновете на отбора. Барселона беше в серия от три мача във всички турнири без победа, но сега се поздрави с успеха и се изкачи до петото място в Ла Лига.