Барселона щеше да е зад Валенсия и Лас Палмас, ако не бяха късните голове

2232 0

Барселона със сигурност не записва един от добрите си сезони. Каталунците заемат едва трето място в таблицата на Ла Лига на този етап и вече пропуснаха шанса да спечелят Купата на Краля и Суперкупата на Испания. Шампионска лига е единственият им реалистичен шанс за трофей, но и това не изглежда много обнадеждаващо.

Късните голове спасяват Барселона

Барселона изостава от Реал Мадрид през този сезон

Трудно за вярване, но нещата можеха да бъдат още по-лоши за Барселона, ако не беше редовното отбелязване на късни голове. Тази тенденция продължи и в събота, след като дузпа от 97-ата минута на Роберт Левандовски донесе победа с 2:1 над Селта Виго.

Според "Sport"', Барселона е спечелил 19 точки в последните 10 минути от мачовете. В пет случая отборът стигна до победния гол в добавеното време – срещу Селта (два пъти), Лас Палмас, Реал Бетис и Реал Сосиедад. Ако не бяха тези голове, отбелязани след 80-ата минута, "Блауграна" щеше да бъде девети в Ла Лига - след Валенсия и Лас Палмас.

Още: Луис Суарес изуми: Реал Мадрид ме искаше през 2014-а, щяха да продадат Бензема в Англия

Това показва, че се борят за точките докрай, но и затвърждава тревожната тенденция, че тимът е много под нивото на Реал Мадрид през този сезон и затова изостава в битката в Испания.По-рано излезе информация, че грандовете атакували Барселона за Гави, но каталунците били категорични.

Още:  "Трите точки са златни": Шави похвали Барселона, но и решението си да напусне

Наполи се изправя пред кошмара да приеме Барселона без Виктор Осимен

Барселона се спаси от нов гаф срещу Селта чрез пребита дузпа в 97' (ВИДЕО)

Барселона ще трябва да плати 10 милиона евро за един от кандидатите за нов треньор

Селта - Барселона по ТВ: Кога и къде да гледаме мача от 25-ия кръг на Ла Лига?

Барселона няма да поднови с ветеран, а ще освободи място за талант от "Ла Масиа"