Барселона се изравни по точки с Реал Мадрид (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/ Getty Images

1147 0

Барселона спечели гостуването си на Хетафе с 2:0 късно снощи в двубой от десетия кръг на Примера Дивисион. С успеха каталунците вече имат актив от 24 точки и се изравниха на върха в класирането с Реал Мадрид.

Луис Суарес откри резултата в 37-та минута. Уругваецът остана сам срещу вратаря и с удар от близко разстояние даде аванс на своя тим.

В 58-тата минута Неймар удвои преднината на Барселона, след като се разписа от въздуха след центриране от ъглов удар. Това окончателно сложи точка на спора и до края каталунците нямаха проблеми да задържат преднината си.