Барселона с нов съсипващ успех, Суарес пак вкара 4

1126 0

Барселона спечели първия от оставащите "4 малки финала" пред тима в преследване на титлата в Примера дивисион. Каталунците удариха с 6:0 борещия се за оцеляване тим на Спортинг Хихон и отново изскочиха начело на класирането, след като по-рано днес и Реал, и Атлетико спечелиха своите мачове.

През първото полувреме падна само един гол, като автор беше Лионел Меси, разписал се в трети пореден двубой на каталунците. През вторите 45 минути обаче домакините разкостиха своя съперник, а и реферът отсъди три дузпи в полза на Барселона

Две от тях бяха реализирани от Луис Суарес, една от Неймар, с уругвецът вкара още две попадения, с което вкара 4 гола във втори пореден двубой.

Така той води с 3 гола на Кристиано Роналдо за трофея Пичичи, след като днес португалецът не игра за Реал Мадрид заради контузия. Суарес има 34 гола на своята сметка, 8 от които паднаха в последните два мача на шампионите.

Барселона е лидер в класирането с актив от 82 точки. Толкова има и Атлетико, докато с точка по-малко е Реал Мадрид.