Барселона разпиля пореден съперник

932 0

Испанският шампион Барселона продължи да громи своите съперници, като днешната жертва на каталунците беше Реал Сосиедад, който си тръгна от "Камп Ноу" със загуба от 4:0 в мач от 13-ия кръг на шампионата.

Още през първото полувреме мачът беше решен, след като Неймар и Суарес отбелязаха по един гол, а малко след почивката бразилският ас вкара втория си гол.

След това отборът заигра изцяло за Меси, за да може и аржентинецът да се отчете с поне един гол. След безбройни пропуски най-накрая Ла Пулга се разписа в добавено от съдията време.

Това е 11-а победа за Барселона в Ла Лига, като отборът е едноличен лидер с актив от 33 точки. Разликата с Реал Мадрид в момента е 9 пункта, като утре "кралете" се изправят срещу Ейбар далеч от дома.

Ето как се разви срещата:

Срещата започна сравнително равностойно, като през първите 10 минути липсваха опасните положения пред двете врати. В 11-та минута дойде първото по-добро положение за Барселона. Луис Суарес получи топката близо до наказателното поле и пусна добър извеждащ пас за Неймар, но Рули внимаваше и изпревари бразилския нападател, като предотврати опасната ситуация.

Първият точен удар дойде след още 60 секунди. Иван Ракитич от дясно центрира към наказателното поле, където непокрит бе оставен Андрес Иниеста, но ударът му с глава бе спасен от стража на гостите.

Все пак в 22-рата минута домакините откриха резултата. Лионел Меси намери добре Даниел Алвес от дясно, а бразилецът веднага центрира по земя към наказателното поле. Там Неймар изпревари Берчиче и нанесе точен завършващ удар, с който резутлата стана 1:0.

Пет минути преди почивката след подобна атака, като при първия гол, Суарес удвои аванса на тима си. Уругваецът получи пас около точката за дузпата и без проблем преодоля Рули за 2:0 с ефектна странична ножица.

10 минути след подновяването на играта резултатът стана 3:0. Матийо бе изведен по левия фланг, след което центрира към наказателното поле, където свободен бе Неймар. Бразилецът отново нямаше проблеми, тъй като не бе притесняван от никой и с едно докосване вкара втория си гол в мача. При паса на бека към наказателното поле, топката стигна първо до Суарес, но той я пропусна за своя съотборник.

До 80-та минута темпото на игра драстично падна, като и двата отбора вече се бяха примирили с резултата. Барселона контролираше повече топката, което беше нормално, но играчите на Луис Енрике не създаваха голови възможности.

Последната част от мача каталунците отново затвориха противника в наказателното му поле и логично се стигна до гол №4. Неймар проби от ляво и подаде към Лео Меси, който необезспокояван в наказателното поле също записа името си сред голмайсторите.