Барселона победи Химнастик в първия си мач с Куман начело

1845 0

Барселона победи Химнастик де Тарагона с 3:1 в предсезонна приятелска среща. Лионел Меси изведе каталунците с капитанската лента след края на сагата около бъдещето му през лятото, а Луис Суарес и Артуро Видал бяха оставени извън състава, като се очаква и двамата да продължат кариерите си в други клубове.

Френското крило Усман Дембеле откри още в шестата минута в първия си двубой от ноември миналата година, след като се подложи на операция за разкъсан адуктор. Десет минути по-късно Антоан Гризман покачи преднината след точно изпълнена дузпа. След половин час игра Хави Бония намали разликата, преди рекордната покупка на "блаугранас“ Филипе Коутиньо да оформи крайния резултат, също от дузпа, малко след старта на второто полувреме.

Новият наставник на каталунците Роналд Куман даде дебют на 17-годишния нападател Педри, новата покупка Франсиско Тринкао и 19-годишния американски офанзивен футболист Конрад де ла Фуенте, който излезе от резервите на клуба. Барселона почива в първите два уикенда от новия сезон в Ла Лига, който стартира в събота, поради участието си във "Финалната осмица“ на Шампионска лига миналия месец. Следва контрола с Жирона в сряда преди домакинството на Виляреал в първия мач от сезона на 27 септември. А как ще изглежда тимът при Куман през този сезон според "Marca" вижте тук.