Барса изхвърли Леверкузен, Рома проби напред след безличен хикс вкъщи

1325 0

Барселона спря Байер Леверкузен за 1/8-финалите на Шампионска лига след 1:1 на „БайАрена“.

Двубоят бе без значение за каталунците, които вече си бяха осигурили първото място в групата, но за домакините той беше решаващ.

Въпреки че доминираха, германците така и не успяха да стигнат до триумфа, отчитайки се с някои много сериозни пропуски.

Меси откри за каталунците в 20-ата минута, а само три след това Хавиер Ернандес вкара за домакините.

Байер остана трети в групата с 6 точки, колкото има и Рома след 0:0 с БАТЕ. Италианците обаче са втори заради по-добър баланс в преките мачове с Байер и ще играят на елиминациите.

Италианците имаха претенции за две неотсъдени дузпи през първата част - за игра с ръка на защитник на гостите и нарушение срещу Пянич, но сигнал от главния съдия не последва.

“Вълците” стартираха много силно втората част, а Един Джеко направи супер пропуск в 49-та минута, когато изпусна сам срещу вратаря на гостите. Малко след това босненецът намери с хубав пас Алесандро Флоренци, чийто удар обаче бе париран.

Натискът на "вълчите" така и не даде резултат, но пък Барселона им свърши работата.