Барса гони лидерството с голов спектакъл

Снимка: Getty images/Gulliver

1407 0

Отборът на Барселона стопи разликата с лидера в Примера Дивисион Реал (Мадрид) само до точка, след като изнесе футболен рецитал и надделя с 5:2 като гост на Атлетик (Билбао) в мач от 22 кръг на испанското първенство.

На два пъти Меси и по веднъж Суарес, Неймар и Бускетс бяха точни за гостите.

Рико и Адуриз отсрамиха гостите.

В 16-ата минута Лионел Меси излъга вратаря с фалцов удар от пряк свободен удар и изведе Барселона напред.

След страхотна контраатака и комбинативна игра с Меси, Суарес удвои резултата в 25-ата минута.

Микаел Рико върна един гол в 60-ата минута след като вратарят на Барселона изби коварен удар. Топката рикошира в краката му и той я изпрати в опразнената врата – 1:2.

Устремът на домакините не трая дълго, тъй като 2 минути по-късно Меси остана непокрит при центриране и с глава направи резултата 1:3.

Още 2 минути по-късно, след бърза многоходова контраатака, Неймар с диагонален удар от границата на наказателното поле вкара за 1:4.

Голеадата не спря до тук и в 66-ата минута Адуриз вкара за 2:4.

След пореден рецитал на офанзивните футболисти на Барселона, Бускетс покачи на 2:5.

С победата си Барселона събира 53 точки и диша във врата на лидера Реал (Мадрид), който е с 54.

Атлетик остава на 13-та позиция с 23 точки.