Атлетико започна ново сътрудничество и прекръсти стадиона


Атлетико започна ново сътрудничество и прекръсти стадиона
Снимка: Guliver/GettyImages

1037 0

Компанията за недвижими имоти "Сивитас" започна сътрудничество с европейския гранд Атлетико Мадрид. Споразумението ще бъде пряко отразено от клуба, тъй като стадионът в испанската столица ще бъде прекръстен на "Сивитас Метраполитано".

От 2017 година насам той носеше името "Уанда Метрополитано", но договорът с китайската компания, на който беше кръстен, изтече.

В специално комюнике от компанията "Сивитас" уточняват, че това е "стратегическо партньорство". "Глобалното споразумение отива отвъд наименованието на стадиона, като това е проект, който е базиран на устойчиво развитие", се казва още в информацията.

Новият партньор ще покрие стадиона със специална боя, която абсорбира въглероден двуокис, а стремежът е спортното съоръжение да стане енергийно ефективно.

Вижте какво наказание бе наложено на "дюшекчиите"!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички