Атлетико тресна Реал насред Бернабеу

6077 0

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи като гост Реал (Мадрид) с 2:1 в мач от 3-ия кръг на първенството на Испания. С гол на Тиаго в 10-ата минута Атлетико поведе на стадион „Сантяго Бернабеу“. В 26-ата минута Кристиано Роналдо от дузпа изравни резултата.

До полувремето Реал имаше преимущество в мача, но два фрапантни пропуска на Карим Бензема лишиха тима на Карло Анчелоти от това да поведе в резултата.

След почивката играта на домакините стана хаотична и те не направиха нищо смислено. В 77-та минута влезлият като резерва Арда Туран вкара победния гол с диагонален удар до гредата.

Реал записа втората си загуба в кампанията, а от своя страна Атлетико постигна втора победа и втора поредна като гост над "кралете" за шампионата. Кралският клуб е сред съперниците на Лудогорец в груповата фаза на турнира Шампионска лига