Атлетико очаквано е на 1/2-финал за Купата (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

893 0

Атлетико (Мадрид) се класира очаквано на полуфиналите в турнира за Купата на краля, след като завърши 2:2 на гости на Ейбар в реванша на стадион "Естадио Мунисипал де Ипуруа".

В първия двубой на "Висенте Калдерон" преди шест дни "дюшекчиите" си бяха осигурили повече от комфортен аванс с победата 3:0.

Дори без голямата си звезда Антоан Гризман столичани успяха да укротят мераците на домакините в 49-ата минута, когато Хосе Хименес откри резултата в тяхна полза. Ейбар все пак стигна до късен обрат чрез попадения на Енрих в 73-ата и на Педро Леон в 80-ата.

Атлетико обаче не позволи на съперника си да запише дори почетна победа и Франсиско Хуанфран в 85-ата минута маркира крайното 2:2.

Атлетико е първият полуфиналист в турнира за Купата на краля, като остава да се изиграят другите реванши: Селта - Реал Мадрид (2:1 в първия мач), Алавес - Алкоркон (2:0), Барселона - Реал Сосиедад (1:0).

All Goals & highlights - Eibar 2-2 Atletico... by mohtv