Атлетико разпиля Ейбар и докосва полуфинала за Купата (ВИДЕО)

855 0

Атлетико (Мадрид) зарадва феновете си с отличен успех с 3:0 над Ейбар в първия четвъртфинал в тунира за Купата на краля. "Дюшекчиите" продължиха великолепното си представяне от началото на 2017 година и не допуснаха никакви изненади срещу отбора, който победиха в Примера дивисион като гост с 2:0 само преди две седмици.

За разлика от градския съперник Реал Мадрид, който изненадващо допусна домакинско поражение от Селта с 1:2 в сряда вечер, то Атлетико ще очаква далеч по-спокойно реванша, както беше и в предишната фаза. Тогава тимът на Диего Симеоне спечели с 2:0 визитата си на Лас Палмас и можеше да си позволи 2:3 в реванша на "Висенте Калдерон", особено след като водеше с 2:1 до 89-ата минута.

Антоан Гризман откри резултата в полза на Атлетико в 28-ата минута, а в 60-ата Анхел Корея покачи на 2:0. Последното попадение падна осем минути по-късно и бе дело на Кевин Гамейро, появил се на терена малко по-рано на мястото на предишния голмайстор.

Реваншът на "Естадио Мунисипал де Ипуруа" е на 25 януари от 20:15 часа българско време.

Atletico Madrid vs Eibar 3-0 All Goals... by HoFoot