Атлетико не се напрегна с Хетафе

Снимка: Getty images/Gulliver

1286 0

Атлетико (Мадрид) реши набързо домакинството си срещу Хетафе и без да се напряга контролираше мача през целия двубой. С 2 гола в първата част „дюшекчийте” не се напрягаха втората част в мача си от 28-ия кръг на Примера Дивисион.

Още в 3-ата минута Атлетико излезе напред след центриране от пряк свободен удар, който намери Фернандо Торес на дузпата, откъдето нападателят на „дюшекчиите” с глава отбеляза в десния ъгъл.

Тиаго удвои в края на полувремето след хитро отиграване на центриране от пряксвободен удар от дясно, дело на Раул Рамирес. Той пусна прострелен пас, успоредно на вратата, топката бе отклонена от играч на домакините и Тиаго на скорост вкара до далечната греда.

„Дюшекчиите” контролираха изцяло двубоя и през втората част, но не се напрягаха предвид комфортния си аванс.

Все пак в 78-ата минута Торес с глава от близо, след центриране на Хуанфран, разтресе сглобката на гостите.

Преди останалите срещи Атлетико събира 59 точки – на една по-малко от третия Валенсия, който вчера спечели срещу Елче с 4:0.