Атлетико нанесе първа загуба на Севиля

863 0

Атлетико (Мадрид) победи с 2:0 Севиля и излезе на второ място в класирането на Примера, изпращайки андалусиците на трето. Головете бяха дело Яник Ферейра Караско и Антоан Гризман, а това бе първо поражение за Севиля.

Първото полувреме бе равностойно, но втората част бе на странта на домакините и логично тогава паднаха и головете. Веднага след началото на втората част Вието опита пас към Яник Ферейра Караско, който успя да измъкне топката от Стеван Нзонзи, финтира стража Рико и изпрати клъбото в опразнената врата за 1:0.

В 70-ата минута Гризман направи резултата 2:0. Филипе Луиш пусна в наказателното поле на гостите на френския нападател, който с безпощаден шут опъна мрежата зад Рико и оформи крайния резултат.