Атлетико Мадрид спечели минимално срещу Осасуна

1339 0

Атлетико Мадрид спечели срещу Осасуна с резултат 1:0 в мач от 14-тия кръг на испанската Ла Лига. Първата по-опасна възможност в срещата беше от странана гостите. В 37-ата миинута Лукас Торо стреля от далечна дистанция, като Ян Облак направи страхотно спасяване.

В 56-ата минута Атлетико стигна до попадение. Антоан Гризман отбеляза, но след това голът беше отменен поради засада. Атлетико продължи да напада чрез Тома Лемар и Анхел Кореа. В 81-ата минута Яник Ферейра Карасно дриблира покрай защитата и стреля в близост до лявата греда.

В 87-ата минута Караско центрира от корнер и Фелипе с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ерера. С успеха Атлетико събра 26 точки и е на четвърто място в подреждането. Осасуна е на осмо място с 19 точки.

Бившият защитник на Атлетико Хуанфран заяви, че Атлетико е най-добрият отбор в Испания.