Атлетико Мадрид се измъкна от каша за Купата: Позабравен бивш играч на Манчестър Юнайтед и Барселона блестя (ВИДЕО)

1080 0

Испанският гранд Атлетико Мадрид се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля. "Дюшекчиите" надделяха с 3:1 като гост на третодивизионния Луго. С две попадения за успеха се отчете бившият нападател на Манчестър Юнайтед и на Барселона - Мемфис Депай.

Преди това Анхел Кореа бе дал предимство на столичани още във втората миута, но Антонети изравни в 39-ата. Още за старта на втората част Диего Симеоне вкара играчи като Де Пол, Гризман и Коке. Именно Коке асистира за първия гол на Депай (66'), а за втория му (74') това стори друга резерва - Маркос Йоренте, влязал пет минути по-рано.

Когато Луго изравни временно резултата, Симеоне реши да не рискува и да вкара ключови играчи. Една от причините е фактът, че всъщност откакто сблъсъците за Купата са в един мач (сезон 2019/20), Атлетико е бил елиминиран в 2 от 6-те си дуела срещу отбори, които са под второто ниво на футбола в Испания.

Диего Симеоне като старши треньор на Атлетико Мадрид

Още: Приказката продължава! Жирона и Атлетико си спретнаха жесток мач със 7 гола, но победителят може да е само един (ВИДЕО)

За Атлетико Мадрид това бе и генерална репетиция преди шанса за трофей на старта на 2024 година. "Дюшекчиите" се изправят срещу кръвния градски съперник Реал Мадрид на полуфиналите за Суперкупата на Испания на 10 януари.

Статистиката е на страната на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне чака трофей през 2024 година

На 24: Жоао Феликс поема към Саудитска Арабия, ако Барселона не го купи