Атлетико Мадрид с нова издънка срещу новак (ВИДЕО)

1366 0

Испанският гранд Атлетико Мадрид направи нова издънка в Примера Дивисион срешу новака Леганес в мач втория кръг на шампионата .

Двата тима завършиха при резултат 0:0, а Леганес вече има 4 точки след два мача в испанския елит. Атлетико пък остава с 2 в актива си, след два поредни хикса.

Гостите от Атлетико Мадрид имаха повече шансове за попадение, но така и не успяха да реализират възможностите си, като в 62-ата минута Диего Годин вкара топката във вратата на Леганес, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гризман: Заслужавам да стана "Играч на сезона"

Преди това Антоан Гризман и Кевин Гамейро застрашиха вратата на домакините. В 38-ата минута Гризман стреля ниско по тревата, но стражът на домакините спаси.

Гамейро пък проби обещаващо в 55-ата минута, но ударът му край лявата греда също не сполучи.

В добавеното време вратарят на Леганес Йон Серантес отново не позвали топката да влезе в мрежата му след изстрел на Фернандо Торес и опази точката за своя тим.

Симеоне предлага нововъведение, което ще промени футбола

Наставникът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне заяви мача, че е щастлив от играта, която показват футболистите му, макар че отборът стартира сезона в Премиера с  разочароващи равенства срещу новаците Алавес и Леганес.

"Не ме е срам от факта, че ни липсва завършващият удар. Доволен съм от представянето на играчите ми.

Може би те са малко нервни, когато трябва да вкарат гол, но ние създадохме достатъчно шансове, докато те нямаха нито един”, допълни Чоло,