Атлетико (Мадрид) с 23-и мач без загуба в Ла Лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

1136 0

Атлетико (Мадрид) победи Кадис с 4:0 у дома на стадион "Уанда Метрополитано" в двубой от 9-и кръг на Ла Лига. С актив от 17 точки Атлетико се изкачи на върха в таблицата, а Кадис остава на шесто място.

Жоао Феликс откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Маркос Йоренте, който сам удвои преимуществото на домакините в 22-ата минута. Луис Суарес покачи на 3:0 в 51-ата минута, а Феликс фиксира крайния резултат в допълнителното време.

Така серията на "дюшекчиите" без загуба в първенството нарасна на 23 срещи. За последно тимът загуби от Реал Мадрид на 1 февруари тази година (0:1), след което записа 14 победи и 9 равенства. Това не е най-дългата подобна серия в историята на испанското първенство. През 2017 и 2018 г. Барселона не загуби в продължение на 43 мача.