Атлетико Мадрид разби последния в Ла Лига за загрявка преди сблъсъка с Манчестър Сити и влетя в Топ 3

434 0

Атлетико Мадрид разби с 4:1 Алавес като домакин в среща от 30-ия кръг на Ла Лига. Успехът изкачи „дюшекчиите“ третото място във временното класиране преди утрешния сблъсък между Барселона и Севиля.

В герой за домакините се превърнаха Жоао Феликс, който в родната си Португалия е наричан „Новия Кристиано Роналдо“, и Луис Суарес. Двамата забиха по две попадения за победата, като едното уругваецът реализира от дузпа. Почетният гол за гостите заби Гонзало Ескаланте.

Феликс откри резултата още в 11-ата минута. До почивката не паднаха повече голове. Последният в класирането изравни изненадващо в 63-ата минута чрез Ескаланте. Луис Суарес възстанови преднината на Атлетико в 75-ата минута, вкарвайки от дузпа. Феликс в 83-ата вкара втория си гол в мача за  3:1.  Луис Суарес в първата минута на добавеното време фиксира крайното 4:1 с нов гол.