Атлетико Мадрид обърна Виляреал на "Метрополитано" за труден успех в Ла лига

1605 0

Отборът на Атлетико Мадрид успя да обърне Виляреал и да победи с 3:1 на "Уанда Метрополитано" в мач от 25-тия кръг на испанската Примера Дивисион. Домакините се завърнаха на победния път, а с това и си проправиха път към топ 3 на първенството.

Още в 16-ата минута Виляреал излезе напред в резултата. Пако Алкасер овладя на границата на наказателното поле и с мощен удар не остави шансове на Облак. До края на частта обаче "дюшекчиите" успяха да изравнят чрез Анхел Корея, който се разписа в 40-ата минута.

През втората част Атлетико се добра до пълен обрат. В 64-ата минута Корея центрира към Коке, който заби топката с глава в мрежата на "жълтата подводница". 10 минути по-късно Жоао Феликс оформи крайното 3:1 с премерен удар от двайсетина метра разстояние.

По този начин Атлетико Мадрид се завърна отново в топ 3 на Ла Лига с актив от 43 точки - на 10 пункта зад втория Реал Мадрид. Виляреал пък е седми с 38 пункта.