Атлетико Мадрид наказа нова грешна стъпка на Севиля в Ла Лига

2004 0

Испанският шампион Атлетико Мадрид победи Елче с 0:2 като гост в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" се възползваха от поредната грешна стъпка на Севиля, който по-рано днес не успя да победи Майорка след 0:0 като домакин, за да заемат третото място в подреждането.

Първото попадение в срещата отбеляза Куня в 28-ата минута след асистенция на Лоди. През втората част Родриго де Пол подпечата успеха на гостите, възползвайки се от асистенция на Антоан Гризман. До края мачът се доиграваше и не се стигна до нищо опасно пред двете врати.

В по-ранния мач от Ла Лига тимът на Севиля не успя да се справи с Майорка на свой терен. Това бе трети пореден шампионатен мач, в който андалусийци правят равен. В подреждането Атлетико вече се нарежда трети с 67 пункта, докато Севиля е четвърти с 66.