Атлетико (Мадрид) излъга Валенсия в дербито на кръга в Ла Лига след автогол

1052 0

Атлетико (Мадрид) успя да победи с минималното 1:0 Валенсия като гост в дербито на кръга от испанската Ла Лига. "Дюшекчиите" бяха без водещи нападатели като Диего Коща и Луис Суарес, а Жоао Феликс се появи като резерва чак през втората част.

Обяснимо не се стигна до зрелищен резултат, но футболистите на Диего Симеоне заслужено се поздравиха с успеха, тъй като бяха по-активният тим на терена и създадоха повече положения. Така Атлети е на 2-ро място с 20 точки от 8 мача.

Голът в мача падна чак в 79-ата минута, когато Лато засече по много нелеп начин успоредно на голлинията подаване и заби топката в собствената си врата без да остави шансове на вратаря на "прилепите" да се намеси.

Само след дни (във вторник - 1 декември) Атлетико (Мадрид) има тежко домакинство срещу Байерн Мюнхен в Шампионска лига, а в събота (5 декември) приема Валядолид в Ла Лига. Валенсия е има мач чак на 7 декември, когато гостува на Ейбар.