Атлетик пречупи Ейбар с гол в 94-ата минута

752 0

Атлетик Билбао с човек повече спечели гостуването си на Ейбар с 1:0 с гол на Раул Гарсия в допълнителното време. Последният мач от 33-и кръг на Примера дивисион се игра на стадион "Мунисипал де Ипуруа" в Ейбар пред 6 500 зрители.

Домакините играха с 10 души близо едно полувреме, след като бранителят Гонсало Ескаланте получи директен червен картон в 56-ата минута. В последната минута от продължението (94`) вратарят на Ейбар отрази удар на противников играч от пряк свободен удар, но топката попадна в Гарсия, който от въздуха я прати неспасяемо в мрежата на Йоел Родригес.

Атлетик се върна на шестото място в класирането, което дава право на участие в Лига Европа. Ейбар е на осма позиция в подреждането.