Атлетик Б закъса заради автотол

1002 0

Гранада спечели с 2:0 срещу Атлетик (Билбао) мача от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха още в 5-ата минута, когато Аймерик Лапорт си отбеляза автогол.

В добавеното време на първата среща Арис Адурис можеше да изравни, но пропусна. Пред него се откри добра ситуация и в началото на второто полувреме, когато топката срещна дясната греда на вратата на Гранада.

Домакините отбелязаха втори гол в 59-ата минута, който бе дело на Исаак Съксес. След успеха Гранада е на 16-ото място с 10 точки, докато Атлетик (Билбао) е девети със 17 точки.

След поражението тимът от Билбао е 9-и със 17 точки, докато Гранада натрупа 10 и се измъкна от зоната на изпадащите.