Реал Мадрид се забавлява с голово фиаско в Купата на Краля

3119 0

Реал Мадрид спечели убедително гостуването си на втородивизионния Реал Сарагоса с 0:4 в 1/8-финален мач от Купата на Краля. "Белия балет" не остави нищо на случайността и изцяло държеше контрола на срещата.

Само след шест минути игра Реал поведе в резултата. Тони Кроос изпълни заучен ъглов удар, след който успя да асистира по земя на Рафаел Варан, който откри резултата. След половин час игра Кроос записа втора асистенция на името си, подавайки към Лукас Васкес, който разстреля вратата на Сарагоса за 0:2.

През втората част "белите" стигнаха до още две попадения. В 72-рата минута Хамес Родригес изведе Винисиус в наказателното поле, а бразилецът не сгреши. Седем минути по-късно Дани Карвахал центрира от десния фланг, за да позволи на Бензема да се разпише от непосредствена близост в опразнената врата.

Така Реал Мадрид се класира за 1/4-финалната фаза на турнира. През идния уикенд "белите" посрещат на "Бернабеу" градския си съперник Атлетико Мадрид.