Реал Мадрид и ВАР свалиха Севиля от първото място в Испания

11908 0

Отборът на Реал Мадрид постигна минимална победа над Севиля с 1:0 на "Рамон Санчес Писхуан". По този начин "белия балет" свали Севиля от върха в Примера Дивисион, където временно се настанява Гранада след изненадващата победа над Барселона по-рано в този кръг.

През първата част липсваха интересните моменти, но в 64' Карим Бензема откри. Френският таран се възползва от центриране на Дани Карвахал и с глава откри. 3' преди края на срещата бе отмене гол на Севиля заради повторение от системата ВАР, което подсказа на съдията Хуан Мартинес Мунуера, че попадението е нередовно.

С победата днес Реал събира 11 точки, изпреварва днешния си съперник и се настанява на втората позиция, където се е настанил Атлетико Мадрид също с 11 пункта, но по-добра голова разлика. Севиля пък се смъква до 5-а позиция с 10 точки.

През първото полувреме любопитните случки пред двете врати липсваха. Първата възможност дойде едва в 35', когато Еден Азар получи между защитата в наказателното поле и опита изстрел, който обаче бе отразен от Томас Вачлик.

В 39' отново домакините бяха близко до попадение. Дани Карвахал реши да стреля от разстояние, но отново Вачлик показа рефлекс и изби.

В 64' отборът на Реал Мадрид стигна до попадение след по-добрата игра през втората част. Карвахал напредна по фланга, центрира на Карим Бензема, който с глава откри резултата.

Преди мача

Тази вечер от 22:00 часа Севиля и Реал Мадрид ще премерят сили в среща от петия кръг на Ла Лига. Двата тима излизат на стадион "Рамон Санчес Писхуан" в спор за много важни три точки.

Севиля ще опита да дръпне още пред основните си съперници. Вчера Барселона загуби изненадващо от Гранада, а днес при успех над Реал, играчите на Хулен Лопетеги ще имат 13 точки, две повече от втория Гранада и пет пред днешния си съперник.

СЪСТАВИ

Севиля: Вачлик, Рехулион, Карико, Диего Карлос, Навас, Джордан, Фернандо, Банега, Васкес, Де Йонг, Окампос

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Кроос, Азар, Хамес, Бейл, Бензема