Атлетико (Мадрид) с нова издънка, не успя да победи предпоследния в Испания

Снимка: Getty Images/Gulliver

963 0

Атлетико (Мадрид) претърпя втори крах за седмица, след като по-рано отпадна от третодивизионния Леонеса за Купата на Краля. "Дюшекчиите" не успяха да победят Леганес у дома, завършвайки 0:0 в среща от 21-ия кръг на Ла лига.

Срещу Леганес столичани отново не успяха да се разпишат, въпреки че започнаха с Жоао Феликс и Алваро Мората в нападение. И двамата имаха няколко шанса пред себе си, но не бяха достатъчно добри, за да открият резултата и да донесат победата на мадридчани.

В игра за Атлети след 620 дни се появи Симе Вършалко, който остана на терена 88 минути.  В края на мача имаше и не малко доза драма, след като вратарят на гостите Иван Куелар бе изгонен в продължението за бавене на времето. И това обаче не помогна на Атлетико да спечели трите точки и срещата приключи без отбелязани попадения. В класирането Атлетико Мадрид вече е на четвърта позиция с 36 точки. Леганес е на предпоследното 19-то място с 15 - на три точки от спасителната зона.