7 картона и без гол в баското дерби в Примера

1149 0

Реал Сосиедад и Атлетик (Билбао) завършиха 0:0 в първото баско дерби в Примера дивисион за сезона. В мача от 6-ия кръг на Ла Лига зрителите на "Аноета" видяха седем жълти картона, но нито едно попадение.

В 40-ата минута се случи най-спорното положение в мача. Ариц Адурис стреля към вратата и Ияраменди изби топката, видимо с ръка, но реферът не отсъди дузпа.

След почивката Адурис можеше да си отбележи автогол, но топката мина край гредата. Малко по-късно Серхио Каналес можеше да открие резултата, но топката мина от грешната страна на вратата.

Последваха нелоши възможности и за двата тима, но те не доведоха до попадение. Минута преди края на редовното време Реал Сосиедад изпусна троен шанс да си тръгне с трите точки. Центриране на Брума предизвика хаос пред вратата на Атлетик, Ираисос направи две спасявания от непосредствена близост, а после Джонатас овладя и опита да прониже долния ъгъл, но Ираисос спаси и запази нулевото равенство.

Реал Сосиедад е на 12-а позѝиция във временното класиране с 6 точки, а Билбао е 17-и с 4.