Ловък Бензема изведе Реал на върха в Билбао (ВИДЕО)

1217 0

Реал Мадрид не пропусна шанса си да оглави класирането в Ла Лига, след сериозното подхлъзване на Барселона във Виго. "Белият балет" победи Атлетик (Билбао) с 2:1, като с основен принос за успеха бе Карим Бензема.

"Кралете" откриха в 19-ата минута, след грешка на Атлетик. Бензема се оказа най-съобразителен в ситуацията и реализира за 1:0.

В 41-ата минута Кейлор Навас се наложи да се намесва след изстрел на Ариц Адурис с глава. Ирайсос пък парира удар на Матео Ковачич в следващите секунди.

През втората част "баските" успяха да се върнат в мача, след като Сабин с хубав плонж залъга Навас и направи 1:1.

Само три минути по-късно Иско проби в наказателното поле и центрира във вратарското поле. Ирайсос се размина с топката, а Бензема отново показа нюх, за да донесе трите точки на Реал.

Две минути преди края на мача Ибай Гомес можеше да раздели точките, но Кейлор Навас се намеси авторитетно и изби в корнер негов удар с глава.

Със събраните 13 точки, колкото имат и Селта, и Виляреал, мадридчани оглавиха класирането, заради по-добри показатели. Атлетик е 16-и с 3 точки.