Зрелищен жребий в Лига Европа: 3-те големи фаворита в тежки дуели - задава се МЕЧТАН ФИНАЛ

Снимка: колаж: SportLive.bg; снимки: Getty Images

7914 0

Бе изтеглен жребият за четвъртфиналите и за полуфиналите в Лига Европа! Трите големи фаворита се разминаха, но все пак ще се изправят срещу тежки опоненти. Ливърпул ще има за съперник Аталанта, единственият непобеден отбор във всички турнири от топ 5 първенствата на Европа Байер Леверкузен ще се сблъска с Уест Хем, а Милан влиза в италиански дуел с Рома.

Домакините в първите срещи са всеки от Милан, Ливърпул и Байер Леверкузен, както и Бенфика в четвъртата двойка с Олимпик Марсилия.

Полуфиналите ще са следните: победителят измежду португалците и французите ще бъде домакин в първия мач срещу този, който надделее измежду мърсисайдци и Богинята. При втория полуфинал пък "росонерите" или "вълците" ще са домакини в първия сблъсък срещу "аспирините" или "чуковете".

Така съществува възможността за мечтан финал между Ливърпул и Байер Леверкузен, при който Шаби Алонсо ще се изправи срещу един от любимите си тимове в един от последните мачове за Юрген Клоп!

Жребият се състоя в централата на УЕФА в Нион, Швейцария и бе отворен - всеки можеше да срещне всеки. Първите четвъртфинали са на 11 април, реваншите - на 18 април. Първите полуфинали ще се изиграят на 2-ри май, реваншите са на 9-и май. Домакини в първите срещи са първите изтеглени тимове!

Жребий за Лига Европа

Процедурата започва точно в 14:00 часа. Около 14:10 ще започне и самото теглене!

Жребий за 1/4-финали

Първата изтеглена двойка бе: Милан срещу Рома;

Втората изтеглена двойка бе: Ливърпул срещу Аталанта;

Третата изтеглена двойка бе: Байер Леверкузен срещу Уест Хем;

Четвъртата изтеглена двойка бе: Бенфика срещу Олимпик Марсилия.

Жребий за 1/2-финали

Победителят от четвъртфинал номер 4 срещу победителя от четвъртфинал номер 2.

Победителят срещу четвъртфинал номер 1 срещу победителя от четвъртфинал номер 3.

Четвъртфиналите са на 11 и 18 април

В жребия ще участват осемте отбора, преминали осминафиналите в реваншите снощи. Това са Милан, Бенфика, Олимпик Марсилия, Уест Хем, Аталанта, Байер Леверкузен, Рома и Ливърпул.

Правилата казват, че представители на една и съща национална асоциация могат да се срещат помежду си и няма ограничения.

След изтеглянето на четвъртфиналните двойки ще се изтегли и жребий за полуфиналите. Първите четвъртфинали са на 11 април, реваншите - на 18 април. Първите полуфинали ще се изиграят на 2-ри май, реваншите са на 9-и май.