УЕФА прати опитен латвиец да свири мача Бетис - Лудогорец

1227 0

37-годишен рефер от Латвия ще ръководи втория мач на Лудогорец от груповата фаза на турнира Лига Европа. "Орлите" гостуват на испанския Бетис в четвъртък, 15 септември, а двубоят ще започне в 22:00 ч. българско време.

Европейската футболна централа (УЕФА) е поверила срещата на Андрис Трейманис, а негови помощници ще бъдат Халардс Гудерманис и Алексейс Спасьониковс.

За четвърти рефер е посочен Александър Голубевс. Двамата съдии на ВАР ще са Томаш Квятковски от Полша и Марко Фриц от Германия.

Трейманис е международен рефер от 2011 година насам и до момента е ръководил 19 мача от същинската част на Лига Европа. В тях е показал 82 жълти и 2 червени картона и е отсъдил 5 дузпи. В кариерата си е свирил 6 пъти финала за Купата на Латвия, като може да се похвали и с главна роля във финала на Световното първенство (до 17 г.) през 2019 година.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Нападател на Бетис се контузи тежко, пропуска мача с Лудогорец, а може би и Световното първенство!?