Шоу на Патсон Дака донесе успеха на Лестър срещу Спартак Москва сред дъжд от голове

1612 0

Лестър постигна пълен обрат при гостуването си на Спартак Москва и спечели с 4:3 срещата в Лига Европа. И четирите попадения на "лисиците" бяха дело на нападателя Патсон Дака.

Спартак поведе в 11-ата минута чрез Александър Соболев. В 44-ата минута Джордан Ларсон удвои резултата. Още в следващата атака обаче Дака се възползва от невнимание в защитата на домакините и върна един гол.

През втората част нещата бяха напълно преобразени. В 48-ата минута "лисиците" направиха резултата 2:2 след страхотен пас на Ихеаначо към Дака. В 54-ата минута замбиецът изведе Лестър напред, а в 79-ата минута вкара и четвъртия си гол.

В 86-ата минута Спартак върна един гол чрез Соболев, който засече центриране отдясно на Моузес.