Резултатите от първите двубои от осминафиналната фаза на Лига Европа

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

1857 0

Изиграха се първите осминафинални срещи от втория по сила европейски клубен турнир - Лига Европа. Освен победата на Манчестър Юнайтед над ЛАСК като гост, Базел надделя над Айнтрахт Франкфурд в Германия с 3:0, докато Истанбул Башакшехир открадна успеха срещу Копенхаген след гол от дузпа минути преди края.

В Германия до голяма степен швейцарците поднесоха изненадата до този момент, след като неочаквано не само победиха, но и разгромиха Айнтрахт. Успехът донесоха Самуеле Кампо (27'), Кевин Буа (73') и Александер Фрай (85') . Домакините така и не стигнаха до гол, въпреки че имаха предимство и в притежанието на топката, и в отправените удари по посока противниковата врата.

Двубоят на турска земя бе изключително оспорван, като двата тима имаха близки или напълно изравнени показатели във всеки един от ключовите аспекти - притежание на топката, отправени изстрели, точни изстрели, ъглови удари. Въпреки това, в края на срещата домакините все пак стигнаха до успеха, след като Един Вишча се разписа от дузпа в 88-ата минута.