Манчестър Юнайтед гледа към полуфиналите в Лига Европа след успех над Гранада

Снимка: Álex Cámara/NurPhoto via Getty Images

3581 0

Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на Гранада в 1/4-финален мач в Лига Европа с 2:0. Маркус Рашфорд откри резултата за "червените дяволи" в 30-ата минута, а в 90-ата Бруно Фернандеш от дузпа подпечата победата за момчетата на Оле Гунар Солскяер. Това беше първия мач между двата отбора в тяхната история.

СЪСТАВИ

Гранада (4-2-3-1): 1. Руи Силва, 16. Виктор Диас, 20. Хесус Вайехо, 22. Домингос Дуарте, 15. Карлос Нева, 21. Янгел Ерера, 5. Максим Гоналон, 24. Кенеди, 10. Антонио Пуертас, 19. Анхел Монторо, 9. Роберто Солдадо

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър, 29. Аарон Уан-Бисака, 6. Пол Погба, 39. Скот МакТоминей, 18. Бруно Шернандеш, 21. Даниел Джеймс, 10. Маркус Рашфорд, 11. Мейсън Грийнууд

Още в първите секунди Карлос Нева опита центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но отбраната на английския клуб изтисти. В 5-ата минута Скот МакТоминей опита удар, но той беше блокиран. Две минути по-късно фен влезе на терена, и срещата беше прекратена за момент. В 10-ата минута Гранада стигна до корнер, но изстрелът след него не затрудни Давид де Хеа.

В 14-ата минута Манчестър Юнайтед изпълни ъглов удар като не се стигна до нищо опасно. В 19-ата минута Маркус Рашфорд опита късмета си от пряк свободен удар, но топката мина над вратата. Към 24-ата минута нито един удар към двете врати не беше точен. 4 минути по-късно Кенеди стреля много неточно.

30' 0:1! Маркус Рашфорд получи дълъг пас от Виктор Линдельоф през целия терен и се възползва от невниманието в защитата на Гранада, за да бъде точен за 0:1!

В 35-ата минута Бруно Фернандеш имаше добра възможност, но топката беше избита в корнер. Последва удар на Даниел Джеймс, който не затрудни вратаря Руи Силва. В 41-ата минута Гранада стигна до първия си по-опасен удар, като Анхел Ерера нацели гредата, а Давид де Хеа изби в корнер. Последва удар на Роберто Солдадо, който беше далеч от целта. В 44-ата минута Кенеди стреля от далечна дистанция право в ръцете на Де Хеа.

Алекс Телес замени Люк Шоу на левия бек за Манчестър Юнайтед в началото на второто полувреме. В 50-ата минута отново Кенеди стреля, но Де Хеа улови топката. Три минути по-късно Домингош Дуарте получи контузия и беше заменен от Херман Санчес. В 57-ата минута Хари Магуайър осъществи пробив, но изстрелът му беше неточен. Пет минути по-късно Пол Погба имаше добра възможност за гол.

В 65-ата минута Оле Гунар Солскяер пусна в игра Единсон Кавани на мястото на Маркус Рашфорд. В 72-ата минута Кенеди стреля от пряк свободен удар, но безуспешно. Малко след това Манчестър Юнайтед извърши нова смяна, като Неманя Матич замени Пол Погба. В следващите минути темпото на игра значително спадна.

В 83-ата минута Манчестър Юнайтед изпусна златна възможност, като отбраната на Гранада изчисти топката от голлинията. В 86-ата минута Мартинес пусна в игра Ян Етеки и Луис Суарес Шарис вместо Максим Гоналон и Роберто Солдадо.

89' - 0:2! Манчестър Юнайтед получи шанс да изпълни дузпа след нарушение в наказателното поле. Руи Силва докосна топката, но тя влезе във вратата!

"Червените дяволи" изглеждат фаворити в двубоя, след като испанският тим загуби последните си три мача в Ла Лига. Момчетата на Оле Гунар Солскяер спечелиха срещу Брайтън, а през сезона имат общо 25 точки след като са изоставали в резултата.

Манчестър Юнайтед е вкарвал във всички елиминационен мач от Лига Европа, който е играл и има чиста мрежа в 5 от последните 6 гостувания. От състава отсъстват болният от коронавирус Ерик Баи, както и контузените Фил Джоунс и Антони Марсиал.

Гранада впечатли през първия евросезон в историята си като в 1/16-финалите отстрани Наполи, а в 1/8-финалната фаза се справи с норвежката сензация Мьолде. Треньорът на тима Диего Мартинес обаче изпитва сериозни кадрови проблеми, като аут са Лозано, Марин, Мия, както и Суарез Шарис. Под въпрос са контузените Фоулкиер, Нева и Соро.