Гол на Ромелу Лукаку спаси Рома срещу Фейенорд, белгиецът влезе в топ 3 на Лига Европа (ВИДЕО)

765 0

Фейенорд и Рома не успяха да се победят в първата среща помежду си, част от плейофите на втория по сила европейски турнир Лига Европа, завършвайки при резултат 1:1 на "Де Куйп".

Рома и Фейенорд не успяха да се победят в Лига Европа

Развой на Фейенорд - Рома

Още: Жозе Моуриньо нападна словесно шефовете на Рома и се зарече: Ще се завърна с повече ентусиазъм

Двубоят започна чудесно за домакините, които установиха доминация през първата част, но поведоха чак в края на добавеното и време. Игор Пайшао вкара с глава, възползвайки се от добро центриране в наказателното поле на Рома.

През втората част гостите от Рим "живнаха" и заслужено изравниха резултата в 67'. Леонардо Спинацола показа техниката си и прати страхотно центриране в наказателното поле на нидерландците. Там кълбото с глава бе засечено от Ромелу Лукаку, който възстанови паритета.

Попадението за Лукаку бе под номер 26 в Лига Европа, като с това той се изравни с Ариц Адуриз като третия с най-много попадения в историята на втория по сила европейски турнир.

Реваншът между двата тима на "Олимпико" ще бъде на 22 февруари от 22:00 часа.

Още: Рома ще се опита да задържи Ромелу Лукаку, но само при едно условие