6 гола, 2 обрата: Интер победи Рома в същинско меле на "Олимпико" (ВИДЕО)

522 0

Интер победи Рома с 4:2 на "Олимпико" в мач от 24-ия кръг на Серия А, на който не му липсваше нищо. Победата за "нерадзурите" бе от огромно значение, тъй като те дръпнаха със 7 точки на върха пред втория в елита на Ботуша - Ювентус.

Интер надви Рома в луд мач на "Олимпико"

Развой на Рома - Интер

Още: Момент за историята! Лацио победи, а Чиро Имобиле се изравни с легенди в Серия А (ВИДЕО)

Срещата стартира с попадение в 17-ата минута, дело на Франческо Ачерби, който вкара с глава. Само 11 минути по-късно обаче Джанлука Манчини отвърна на удара с удар, като също вкара с глава и изравни за 1:1. До почивката "джалоросите" осъществиха обрат, след като Стефан Ел Шарауи се разписа в 44'.

Само 5 минути след почивката Интер отново изравни чрез Маркъс Тюрам. В 56-ата минута се стигна до поредния обрат след като Анхелиньо си вкара автогол и върна преднината на "нерадзурите" за 3:2. В последната минута от добавеното време (94') Алесандро Бастони също записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 4:2.

С победата Интер вече е с 60 точки в актива си - 7 повече от своя преследвач Ювентус. Рома пък продължава да е пети в класирането с 38 пункта на своята сметка.

Собствениците на Нюкасъл готови да извадят малко под милиард за италианския Рома