ФКСБ достигна трети предварителен кръг в Лига Европа след невероятна драма

1818 0

Румънският гранд ФКСБ достигна до трети предварителен кръг на Лига Европа, след като оцеля в драма с 12 гола в редовното време и продълженията на двубоя си с Бачка Топола.

Сърбите поведоха с два бързи гола, реализирани в рамките на три минути, а техни автори станаха Деян Миличевич и Борко Дуронджич. Флоринел Коман намали изоставането, а домакините останаха в намален състав след втория жълт картон на Даян Понйевич. Гостите се възползваха и изравниха в началото на втората част чрез Денис Ман, но буквално в следващата атака Горан Антонич върна преднината на Бачка. Ман възстанови паритета от дузпа, а в заключителните мигове автогол на Боян Балац прати с единия крак напред румънците. Не така мислеше обаче Саша Томанович, който вкара двубоя в продължения.

В 103-та минута Владимир Силади получи директен червен картон и сръбският състав остана с девет човека. Ман оформи хеттрика си в края на първото продължение, но Янко Тумбашевич върна бързо попадението. Адриан Петре направи резултата 6:5 в полза на ФКСБ, но Томанович отново отказа да развее бялата кърпа за тима от Сърбия и така се стигна до рулетката на дузпите. Там по-съобразителни се оказаха румънците, които след 5:4 са в трети квалификационен кръг на Лига Европа, където ги чака чешкият Слован Либерец.

Освен ФКСБ, напред продължиха още Апоел Никозия, Розенборг, Хайдук Сплит, Арарат, Будучност, Гранада, Рейнджърс, КуПС Куопио, Шкендия, Бодьо/Глимт, Галатасарай, Копенхаген, Флора Талин, Жрински Мостар, Динамо Тбилиси, Юргорден, Партизан, Фехервар, Апоел Беер Шева, Локомотив Тбилиси, Макаби Хайфа, Аполон Лимасол, Дъндолк, Колос, Рио Аве, Дрита, Волфсбург, Пяст Гливице, Милан, Стандарт, Мура, Мъдъруел, Абърдийн, Дунайска Стреда, Флориана, Базел, Реймс и Малмьо.